Navýšení, zvýšení částky v insolvenční darovací smlouvě

1 odpověď

Dobrý den,
mám povoleno oddlužení, ale ještě nemám schválený splátkový kalendář.
Soud teď vyzval insolvenčního správce, aby něco doplnil a že soud spočítal že s mým příjmem a darovací smlouvou zaplatím za 5 let 28.94%.
Jde v tomto stavu insolvenčního řízení částku v darovací smlouvě navýšit?
Děkuji

Dobrý den,

ano, je možno navýšit s dárcem uzavřenou darovací smlouvu anebo uzavřít s jiný m dárcem smlouvu novou na částku v takové výši, abyste splňovala požadavek předpokládaného uspokojení věřitelů alespoň ve výši 30 % jejich pohledávek.

Doporučuji se spojit s Vaším insolvenčním správcem, který je Vám schopen nutnou částku jednoduše vypočítat.