Exekuce na neschopence - vliv na nezabavitelné minimum

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat když jsem na neschopence a bude mě vyplácet OSSZ a mám exekuci na plat, mzdu, výdělek - bude mi i dávka v neschopnosti strahávana do nezabavitelneho minima? Děkuji

Zdravím Vás, exekuční srážky z příjmu lze provádět i z nemocenské, pokud tato převyšuje nezabavitelnou částku. Mám tedy za to, že srážky z nemocenské, bude po dobu Vaší pracovní neschopnosti provádět příslušná OSSZ.