Zahraniční dluh vymáhaný v ČR exekucí exekutorem - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den,
2015-2016 jsem dostala v Anglii od banky kreditní kartu, z té jsem vyčerpala cca 550 liber. Teď mi přišel mail od vymáhací společnosti fungující v Anglii, že chtějí peníze uhradit.
Teď bohužel nemám na uhrazení částky.
Můj dotaz tedy zní, mohou po mě soudně vymáhat dlužnou částku nebo mi udělit exekuci do ČR?
Děkuji.

Zdravím Vás, toto já Vám přesně neřeknu, neboť záleží i to jakým právem se řídí smluvní vztah mezi Vámi a bankou, zda českým či anglickým. Navíc angličané mají zcela odlišný právní systém, takže toto je na konzultaci s advokátem, který se zabývá mezinárodním právem, a to zvláště mezinárodním právem soukromým. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz, nebo je vůbec nejlepší se obrátit i na větší advokátní kanceláře, kde působí i advokáti, kteří jsou cizinci. Jen dodávám, že k advokátovi je nutné si vzít s sebou veškeré listiny, které k věci máte, tj. smlouvu o úvěru či o užívání kreditní karty, dále upomínku od zahraniční vymáhací společnosti a vše co s danou věcí souvisí. Zde radíme v otázkách právního řádu České republiky.