Počet stránek ve webu: 39.637

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.764.622

Splácení insolvence po rozvodu manželství a nestejná výše splátek - důvod

Odesláno: 
Otevřeno 511 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
od 2014 jsem s bývalým manželem v inoslvenci. 2016 jsme se rozvedli. Já pracuji jako státní zaměstnanec a bývalý manžel je OSVČ. Při každém půlročním přehledu vyúčtování splátek, který mi k podpisu zasílá insolvenční správce a poté jej dokládá KS zjišťuji, že splácím mnohem víc než můj bývalý manžel, například zaplatím za půl roku cca 60.000 Kč a bývalý manžel cca 13.000,-Kč. Vím, že s tím v současné době nelze nic dělat, návrh jsme podávali společně.
Zajímá mě, zda lze v budoucnu, po ukončení insolvence žádat po bývalém manželovi vyrovnání, protože mám za to, že bychom měli splácet stejně.
Děkuji za odpověď.
 
Zdravím Vás, mám za to, že to patrně nebude možné, neboť v insolvenci platí jiné principy nežli je klasické spoludlužnictví a navíc jde patrně o dluhy vzniklé za trvání manželství, kde by bylo nutné prokázat, i to kdo z manželů vznik konkrétního dluhu zavinil, což je v praxi velmi obtížné, ne-li nemožné. Navíc je to prvek nedůvěry ve vztahu, který by mohl později vyústit i v rozvod manželství, kdy byste si ani rozvodem v průběhu oddlužení nepomohla, spíše naopak.