Snížení splátek insolvence v pracovní neschopnosti na neschopence - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
2013-2017 jsem v insolvenci a teď 09/2017-11/2017 marodím.
Je možné po dobu dočasné pracovní neschopnosti DPN nějak snížit srážku? Marodění mi nestačí ani na zaplacení nájmu.
Jsem rozvedená, tak mi nemá kdo pomoct.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud jste v pracovní neschopnosti, tak se srážky pro účely oddlužení počítají z nemocenské, kterou pobíráte. Pokud je však nemocenská příliš nízká, a to až tak, že z ní nelze provádět srážky pro účely oddlužení, tak tyto srážky nebudou provedeny, ale v tomto případě by bylo nejlepší, aby Vám někdo pomohl tak, abyste na účet insolvenčního správce uhradila alespoň jeho odměnu ve výši 1.089,- Kč. Jen dodávám, že po ukončení pracovní neschopnosti se opět budou provádět srážky ze mzdy.