Exekuce na kreditní kartu - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
může mi, prosím, exekutor zablokovat finanční prostředky na kreditní kartě? Jde o klasickou kreditní kartu (bez běžného účtu), ze které někdy čerpám (a pak splácím) finanční prostředky.
Děkuji.

Dobrý den,

soudní exekutor na kreditní kartě nemůže jakékoliv finanční prostředky postihnout, neboť peníze na kartě fakticky nejsou.

Kreditní karta slouží provádění plateb bez faktické existence prostředků na účtu, tedy prostředky nejsou Vaše a banka má pohledávku za Vámi.