Exekuce na nemovitost kvůli nízkému dluhu (48.000 Kč) - legální postup exekutora?

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Mám dluh u VZP celkem 48 000 a přišla mi exekuce na byt. Otázka zní je možné aby byla nařízena exekuce na byt, který má hodnotu přes mil. korun za dluh 48 000. Normálně se dává exekuce na plat nebo na účet v bance. Ale mě přišla rovnou na byt. Který mám ve vlastnictví z manželkou.
Předem děkuji za Vaší radu.

Dobrý den,

ano, soudní exekutor může pro tuto částku nařídit exekuci prodejem nemovité věci, nepodaří-li se mu v přiměřené době vymoci dlužnou částku jinak.

Zároveň však exekutor postupně (jak se k jednotlivým informacím dostane) vydává exekuční příkazy, kterými postihne veškeré bankovní účty vedené na Vaše jméno a zaměstnavateli doručí exekuční příkaz srážkami ze mzdy.

Každopádně i bez příkazu prodejem nemovité věci vždy platí, že pokud je na Vás vedena exekuce, je Vaše dispoziční oprávnění k Vašemu majetku omezeno.