Jednorázové doplacení dluhu v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem v insolvenci 11/2016-11/2017. Na začádku podle zprávy insolvenční správkyně musím po dobu 5 let zaplatit 30 procent dluhu a tj. 363.587 Kč minimálně.
Ale podle kalkulačky za 5 let to já 680.940 Kč.
Když to někdo za mne doplatí jednorázově, která částk

Dobrý den,

Vaše insolvenční správkyně vypočetla minimální částku, která musí být věřitelům po dobu trvání oddlužení plněním splátkového kalendáře poukázána, abyste dosáhl následně osvobození od placení zbytku dluhů.

Obecně však platí, že oddlužení končí pouze několika způsoby:
(i) při úhradě 100 % přihlášených a zjištěných pohledávek,
(ii) po uplynutí 60 měsíců trvání oddlužení plněním splátkového kalendáře,
(iii) smrtí dlužníka anebo
(iv) zrušením schváleného oddlužení pro neplnění podmínek daných soudem a zákonem.

Cílem má být Vaše věřitele uspokojit v co nejvyšší možné míře.

Z Vaší čisté mzdy se každý měsíc provedou zákonné srážky podle zákonem daných pravidel. Správkyně odhadla, že tímto způsobem uhradíte za 60 měsíců onu částku 680.940 Kč (tj. věřitelé nebudou ani tak plně uspokojeni).