Bolestné v insolvenci, oddlužní - patří insolvenčnímu správci nebo dlužníkovi zaměstnanci?

1 odpověď

Dobrý den,
mám trvalé pracovní následky (syndrom karpálního tunelu vlevo i vpravo) a pojišťovnou mi bylo přiznáno bolestné a náhrady toho, co jsem zaplatil za posudky doktorovi.
Insolvenční správce tvrdí, že bolestné náleží věřitelům a náhrada posudků mně. Má pravdu? Nikde jsem nenašel odpověď.
Děkuji

Dobrý den,

Váš insolvenční správce má v tomto ohledu pravdu. Bolestné náleží v souladu s ust. § 414 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona jako mimořádný příjem do majetkové podstaty k rozvržení mezi věřitele v insolvenčním řízení, jelikož tento příjem je dle jiného právního předpisu (občanský soudní řád) je možno postihnout výkonem rozhodnutí, resp. není z výkonu rozhodnutí vyloučen.