Vymáhání půjčky na směnku osobě v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
půjčila jsem člověku v insolvenci 20.9.2016 na směnku, uvidím ještě někdy peníze prosím?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud byl úpadek prohlášen po 20.09.2016 a Vy jste v zákonné lhůtě nepodala přihlášku pohledávky do insolvenčního řízení, zákonnou cestou se nyní upokojení se pohledávky nedomůžete.

Pokud byl dlužník v insolvenčním řízení již předtím, než jste mu finance zapůjčila, jedná o nový dluh a ten má za následek zrušení schváleného oddlužení (pokud soud schválil oddlužení a neprohlásil konkurs na majetek dlužníka). Toto by však bylo třeba oznámit insolvenčnímu soudu.