Doplacení insolvence za manžela, manželku - postup; jak, kde požádat?

1 odpověď

Dobrý den,
manžel má insolvenci, tedy oddlužení neboli osobní bankrot a zbývá mu doplatit cca 80.000 Kč.
Chtěla bych tuto částku za něj doplatit. Je to možné? Popřípadě jak mám postupovat?
Děkuji.

Dobrý den,

zákon toto nijak nevylučuje.

Na bankovní účet majetkové podstaty, který insolvenční správce zřídit výhradně pro účely insolvenčního řízení Vašeho manžela, zašlete danou částku.
Zároveň o tom správce informujte, aby věděl, z jakého důvodu byla částka na účet zaslána a jak s ní má naložit.