Splácení více exekucí najednou - která má přednost (zdravotní pojištění, mobilní operátor nebo banka)?

1 odpověď

Dobrý den,
mám 3 exekuce na účet u banky - cca 49.000 Kč, dluh u Vodafone 30.000 Kč a dluh na zdravotním pojištění, tedy ZP, jehož výši se dozvím v příštích dnech (předpokládám něco kolem 100.000 Kč). Chci všechno začít splácet částkou 10.000 Kč měsíčně.
Nevím co mám splácet dřív a jak.

Dobrý den,

primárně je třeba u příslušných soudních exekutorů třeba zjistit bankovní spojení, na které mají být splátky poukázány (číslo účtu, var. symbol). Zároveň požádejte o sdělení, kolik činí celková výše vymáhaného dluhu (dlužná částka + úroky + náhrady nákladů soudního řízení + náhrada nákladů exekučního řízení).
Osobně se kloním k tomu, že je vhodné začít splácet dluhy nejstarší.