Nový dluh v insolvenci - elektřina, plyn, energie

1 odpověď

Dobrý den,
blíží se mi vyúčtování za elektřinu a mám cca 20 000 Kč doplácet. Jsem od ůnora 2017 v insolvenci a na doplatek nemám finance. Jaké mám možnosti a co bych měl dělat. Nechtěl bych aby mi insolvenci zrušili.
Děkuji

Dobrý den,

v této situaci bude třeba ihned po obdržení vyúčtování kontaktovat energetickou společností domluvit se s ní na splátkovém kalendáři.

V případě, kdybyste si splátkový kalendář nesjednal, byl by splatný jednorázově celý doplatek a to by mohl vést, jak jste uváděl, ke zrušení oddlužení z důvodu vzniku nového závazků, který by byl více než 30 dní po splatnosti.