Žádost o ukončení insolvence - splaceno 30% dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
7.11.2017 mi končí insolvence formou splátkového kalendáře a splnila jsem 30%.
Mohu již teď zaslat soudu žádost o ukončení?
Děkuji

Dobrý den,

žádost soudu, abyste byla osvobozena od placení zbylých pohledávek, jakož i pohledávek, kteří měli věřitelé přihlásit přihláškou pohledávky, doporučuji zaslat až ke konci posledního měsíce splátkového kalendáře.

Pokud ji soudu zašlete již nyní, nic nezkazíte, ovšem soud se bude Vaší žádostí zabývat až ve chvíli, kdy mu bude insolvenčním správcem doručena zpráva o splnění oddlužení, což nemůže být dříve, než 1. den následujícího měsíce po 60. měsíci splátkového kalendáře.