Exekuce, srážky ze mzdy a důchodu pod nezabavitelné minimum - co s tím?

4 odpovědi

Dobrý den.
Mám prosím dotaz. Mám exekuci na důchod i na plat z důchodu mě sráží 1400 Kč, zůstává mě 8890 Kč a z platu mé dávají dolů 6200 Kč a zůstane mě 5000 Kč. Žiji sama. Zůstává 13890, zaplatím náklady na bydlení 9300 tak mám 4500.
Jednu exekuci mám splacenou a teď mě je na řadě druhá a poslední. Účetní mi řekla, že musí srážet přes 6000 Kč i nezabavitelnou částku.
Prosím je to v pořádku? Nebo se s tím dá něco dělat? dříve mě strhávala s čistě mzdy tak 2500. Děkuji za odpověď Hezký den.

Zdravím Vás, musíte mi napsat výši čisté mzdy i výši důchodu neboť pro účely srážek se oba tyto příjmy sčítají. Dále potřebuji vědět, zda se jedná o exekuce přednostní (výživné, daně, zdravotní a sociální pojištění) či exekuce nepřednostní (běžné závazky ze smluv o půjčce či o úvěru), neboť toto vše má vliv na výši srážek ze mzdy.

Dekuji za odpověď. duchod a mzda je dohromady 21400 celkove s obou prijmu me strhají 7600. Zustane me přes 13000 ale asi neberou naklady na bydleni? Ma to vliv na srazky? Dekuji za odpověď Hezky den.

Zdravím Vás, při příjmu jaký uvádíte a pokud žijete sama a nemáte již vyživovací povinnost k dětem či děti nejsou nezaopatřené a nesdílí s Vámi společnou domácnost, tak by Vám měla zůstat 12.030,- Kč a zbytek, tj. 9.090,- Kč jít na účet exekutora, a to proto, že oba příjmy mzda i důchod se pro účely srážek ze mzdy sčítají. Bohužel se skutečně neberou v úvahu měsíční náklady povinného na bydlení ani jeho jiné měsíční výdaje.