Zadlužení, půjčka ihned po ukončení insolvence - dovoluje to zákon?

1 odpověď

Dobrý den,
v říjnu 2017 mi končí insolvence kterou mám splacenou se 75 %. Mám čistý příjem 21.000 Kč, z toho samozřejmě ještě stáhnou poslední splátku.
V listopadu 2017 bych si chtěl pořídit auto cca za 70.000 Kč, jenže v insolvenci se šetřit nedá. Máme dvě děti a manželka bez úvěru. Je možno požádat o půjčku u banky, kde mi chodí výplata nebo si vzít auto na splátky nebo mám úplný konec šanci nechci se opět předlužit - jen splácet jednu věc samozřejmě se ji snažit doplatit dříve.
Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

teoreticky můžete o úvěr na pořízení vozidla u jakékoliv instituce požádat, ovšem domnívám se, že u mnoha bank Vám úvěr schválen nebude právě s ohledem na čerstvě ukončené insolvenční řízení, když banky musí nyní pečlivě zkoumat bonitu dlužníka.

O úvěr však nežádejte dříve, než nabyde právní moci usnesení insolvenčního soudu, kterým ukončí Vaše insolvenční řízení a osvobodí Vás od placení zbytku dluhů.

Jako možná varianta mne napadá spíše si pořídit vozidlo na leasing, kde je stále vlastníkem vozidla leasingová společnost a Vy jste pouze jeho provozovatelem.

Interní předpisy bank a leasingových společností stran podmínek pro schválení úvěru / leasingu konkrétní osobě mi však nejsou známy.