Insolvence dlužníka a vymáhání dluhu po ručiteli dluhu - vymáhání v průběhu oddlužení a po něm

1 odpověď

Dobrý den,
od 2014 jsem v insolvenci a mám již splaceno 40% dluhu. U jedné z půjček jsem měla ručitele a zajímalo by mě, zda v případě, že se mi nepodaří zaplatit 100% dluhu, zda po skončení mé insolvence může banka zbytek nedoplacené částky vymáhat po ručiteli, který v insolvenci není.
Děkuji.

Dobrý den,

ano, pokud neuhradíte danému věřiteli v rámci oddlužení plněním splátkového kalendáře 100 % jeho zjištěné pohledávky, může následně zůstatek pohledávky vymáhat po ručiteli, který ručil za celý závazek, což také banky promptně po ukončení insolvenčního řízení dlužníka činí.