Exekuce po skončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

29.8.2016 mi byla ukončena insolvence a vydáno usnesení soudem o osvobození všech dluhů. Nyní jsem si zadávala dotaz do centrálního registru exekucí a zjistila jsem, že je na mě stále veden záupis. Jak mám postupovat aby mě z oénoho registru vymazali. Dokonce jsem poslala dotaz i přímo exekutorce a ta mi odpověděla že musí počkat až oprávněný rozhodne exekuci zastavit anebo bude probíhat soud. Nechápu pak proč jsem si prošla oddlužením-insolvencí, měsíčně oprávněnému posílala procento z dluhu a pak musím znovu ve strachu čekat jak to dopadne. Neměla by být exekuce automaticky na základě usnesení soudu ukončena?

Dobrý den,

exekuce v tomto případě není zastavena „automaticky“. I zde se vyžaduje určitá aktivita dlužníka.

Doporučuji podat příslušnému exekutorovi návrh na zastavení exekuce; k návrhu přiložte usnesení insolvenčního soudu, kterým jste byla od placení pohledávek osvobozena. Pokud soudní exekutor návrhu na zastavení exekuce nevyhoví, je možné podat proti tomuto usnesení odvolání (o čemž byste byla případně poučena v předmětném zamítavém usnesení exekutora).