Náklady na exekuci několikanásobně převyšující dluh, dlužnou částku

1 odpověď

Dobrý den,
11.9.2017 mi přišel Exekuční příkaz, že u Allianz dlužím 2159 Kč a náklady na exekuční řízení jsou 12 000 Kč, lze se proti tomuto nějak odvolat?
Děkuji.

Dobrý den,

samotná odměna exekutora v exekučním řízení částky 12.000,00 Kč dosáhnout nemůže, tato při vymáhané částce do 20.000,00 Kč činí 3.000,00 Kč + DPH, tj. 3.630,00 Kč.

Neznám přesné znění exekučního titulu, ale touto částku je pravděpodobně vyjádřeno příslušenství pohledávky, a toto příslušenství se skládá z úroků z prodlení, nákladů nalézacího řízení a nákladů exekučního řízení.