Opakovaná exekuce ve stejném bytě, domě, nemovitosti a dokazování kdo je majitel zabavených věcí

1 odpověď

Dobrý den.
Pokud mi exekutor přijde do bytu a zabaví nějaké věci, může po čase přijít znovu a znovu zabavit později nabyté věci? Bydlím s přítelkyní v jednopokojovém bytě a spíme na rozkládací sedačce, může ji také zabavit?
TV patří přítelkyni, bude ji stačit účtenka o koupi kde však není její jméno?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano exekutor Vás může navštívit, a to i opakovaně, s tím, že exekutor může klidně znovu zabavit i další věci. Vlastnické právo Vaše přítelkyně k televizoru, kromě účtenky bez jména prokáže i vyplněným záručním listem nebo i výpisem z účtu přítelkyně, kde bude jasné, že televizor platila ze svého účtu a tedy ze svých prostředků.
Mám za to, že pokud sedačku používáte jako lůžku neměla by být zabavena, což opírám o dikci ust. § 322 odst. 2 písm. b) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Zabavení tohoto lůžka by bylo dle mého názoru důvodem pro zastavení exekuce ohledně tohoto lůžka - sedací soupravy dle ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu.