Zrušení smlouvy o důchodu z osobních důvodů - výpověď, vypovězení smlouvy o důchodu

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně smlouvy o důchodu. Podepsala jsem smlouvu o důchodu příteli sestry. V poslední době spolu nevycházíme. Z vážných rodinných důvodů spolu už přes rok v kontaktu, lze ta smlouva z mé strany zrušit?
Děkuji za info.

Dobrý den,

v tomto případě bych doporučila doručit insolvenčnímu soudu i insolvenčnímu dlužníkovi (příteli sestry) oznámení o odstoupení od uzavřené smlouvy o důchodu. Podpis na podání insolvenčnímu soudu by měl být ideálně úředně ověřený (CzechPoint, notář).

Předpokládám, že smlouva byla uzavřena „naoko“, tedy že důchod fakticky příteli své sestry neposkytujete a smlouva byla uzavřena jen za účelem toho, aby soud oddlužení schválil.