Schválení insolvence a neodblokování účtu exekutorem - jak ho donutit odlokovat bankovní účet?

1 odpověď

Dobrý den,
v 08/2016 exekutor zablokoval manželovi účet.
03/2017 mě byla schválena insolvence formou splátkového kalendáře. Ale exekutor stále účet neodblokoval.
Platíme za vedení účtu v exekuci 250 Kč. Vím, že by měl účet odblokovat, ale ani po telefonickém kontextu se nic neděje.
Jak mám dále postupovat.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

píšete, že bankovní účet je vedený na jméno manžela, a oddlužení plněním splátkového kalendáře bylo schváleno Vám. Pokud nebylo oddlužení schváleno i Vašemu manželovi v rámci společného oddlužené manželů, exekuční příkaz přikázáním pohledávky z účtu je stále platný.

Pokud však bylo schváleno společné oddlužení manželů, pořádejte svého insolvenčního správce, aby banku písemně požádal o tzv. odblokování bankovního účtu. Banky běžně takovýmto žádostem insolvenčního správce vyhovují a účet odblokují. Pokud ale jen poplatek za vedení účtu činí 250, - Kč měsíčně, doporučuji poté účet zrušit a založit si jiný účet u jiné banky, kde poplatky nebudou tak extrémně vysoké.