Exekuce na plat, mzdu - nedostatek prostředků na běžné živobytí a existenci rodiny

1 odpověď

Dnes (16.08.2017) jsem se na personálním oddělení zaměstnavatele dozvěděl, že mám na plat asi 6 exekucí. U poloviny ani nevím co to je a od koho.
Problém je, že mám přítelkyni na mateřské a 3letého syna a starý dům který vyžaduje investice jinak nám spadne na hlavu.
Také do práce dojíždím 40 km a výplatu mám kvůli srážkám jen 10 tisíc.
Neuživím rodinu a nevím co mám dělat, kam se obrátit.

Dobrý den,

v této situaci doporučuji zvážit podání insolvenčního návrhu s žádostí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře. Obraťte se na advokáta anebo tzv. akreditovanou osobu (seznam naleznete na stránce: https://sako.justice.cz/), kteří jako jediní mohou od 01.07.2017 podat Vaším jménem příslušný návrh. Poradí Vám, zda jste schopen dostát podmínkám oddlužení (tj. za 60 měsíců zaplatit alespoň 30 % svých dluhů).

Pokud říkáte, že nevíte, jaká exekuční řízení jsou vedena, požádejte mzdovou účetní Vašeho zaměstnavatele o seznam řízení, v jejichž prospěch je sráženo ze mzdy. Zároveň si ověřte, zda si na adrese Vašeho trvalého bydliště přebíráte poštu; pokud ne, je to pochybení na Vaší straně.