Vydražení bytu, domu, nemovitosti a výmaz exekuční zástavy z katastru nemovitostí, KN ČR

1 odpověď

Již rok a půl (02/2017-08/2017) na námi vydražených pozemcích exekutor nezařídil v katastru nemovitostí ČR KN ČR výmaz zástavních práv (exekutorské a z nařízení orgánu státní správy), opakovaně nám říká, že se nás netýkají. My jsme přesvědčeni, že po dražbě a zaplacení vydražené ceny mají být odstraněny, protože se již týkají jen exekutora, který peníze obdržel a oprávněných.
V dražební vyhlášce je uvedeno: Na dražených nemovitých věcech nejsou žádné závazky, které nezaniknou dražbou.
Byli, jsme překvapeni, kolik máme v LV zástavních práv na vydražených pozemcích.
Je možné, že to zákon umožňuje?

Zdravím Vás, bohužel to možné je, neboť návrh na výmaz zástavního práva musí dát vždy jen ten, pro něhož byla zapsána, i když je pravdou, že byla-li zapsána pro jiné osoby než Vás tak se Vás tyto zápisy skutečně netýkají, ale i tak bych s exekutory a orgány státní správy řešila "pro klid duše", aby tyto zápisy byly skutečně vymazány z katastru nemovitostí.