Rozdělení insolvence po rozvodu manželství - mohou rozdělit manželé nebo musí soud či insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den, mohl byste mi poradit ohledně rozdělení insolvence po rozvodu, nevím na koho se obrátit a jak to mám sepsat, zda se obrátit na insolvenční soud a nebo na insolvenčního správce. Děkuji za vaší odpověd

Zdravím Vás, mám za to, že pokud nebude vypořádáno společné jmění manželů tak insolvence bude i nadále vedena společně. Navíc mám za to, že s ohledem na skutečnost, že manželé museli k insolvenčnímu návrhu manželů na povolení oddlužení přikládát prohlášení o tom, že veškerý majetek a dluhy jsou pro účely insolvence v SJM tak mám za to, že i po rozvodu bude insolvenční řízení i nadále vedeno společně,