OSVČ, insolvence a nemovitost k podnikání - jak o ni nepřijít?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem OSVČ a mám nemovitost, není na ní dodělaná kolaudace, ale potřebuji ji k podnikání.
Mám exekuce a potřebuji insolvenci, abych předešel problémům, ale nemohu o tuto nemovitost přijít. Jaká je pravděpodobnost že ji prodají?
Mohu vůbec požádat o insolvenci když podnikám?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, dluhy z podnikání nebrání oddlužení. S nemovitostí je to však složitější, pokud je nemovitost zajištěna (hypotékou, nebo exekutorským zástavním právem) je nutno počítat s tím, že nemovitost bude s nejvyšší pravděpodobností na základě pokynu zajištěného věřitele zpeněžena insolvenčním správcem v průběhu insolvenčního řízení (oddlužení). O nemovitost byste v průběhu insolvence nepřišel jen v případě, kdy by nemovitost byla tzv. "čista", tzn. bez exekucí a bez zajištění - hypotéky.