Insolvence a majetek v SJM - může bývalý manžel znemožnit prodej bytu, domu, nemovitosti?

1 odpověď

Dobrý den,
po rozvodu jsme nevyřešili SJM, 06/2017 jsem požádala o insolvenci, součástí toho oddlužení je hypotéka na společný byt ve kterém bydlí bývalý manžel. Byt banka dá k prodeji aby se umořila hypotéka.
Může bývalý manžel proti tomu nějak zasáhnout?
Jde mi i to aby on neřekl že to prodat nechce, nebo s prodejem nesouhlasí?
Bývalý manžel do insolvence nešel.
Děkuji za odpověď Denisa

Zdravím Vás, mám za to, že v průběhu insolvence bude nutné nejdříve vypořádat i SJM a poté případně vše řešit dále.
Pokud byste se dlouhou dobu nedohodli, Vaše podíly by byly stejné a v insolvenci by se prodával pouze Váš spoluvlastnický podíl.