Péče o exekučně zabavenou nemovitost - tráva, náletové dřeviny, zápach z rozpadající se stavby

1 odpověď

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak je řešitelné, když majetek (chata se zahradou), který je v exekuci poškozuje náš majetek. Již je to vice než 5 let (2012-2017), co je sousední chata v exekuci a nám to ničí pozemek. O zahradu se nikdo již 5 let nestará, padá plot, chata je na spadnutí. Stromy, keře, plevely zasahuji na náš pozemek.
Přístřešek začíná padat na náš pozemek a zchátralá chata začíná dost zapáchat.
Díky moc.

Zdravím Vás, celou věc je nutné řešit jak s exekutorem, který exekuci vede, ale rovněž i se stavebním úřadem, neboť právě stavební úřad má dbát na ochranu věřejného zdraví při podobných případech a má moc nařídit i opatření, aby chata ohrožovala zdraví a majetek sousedů a ostatních co nejméně, například nařídí jisté sanační práce či jiná opatření. Takže bych zkusila i tuto variantu.