Exekuce a zápočet nevlastního dítěte manželky do nezabavitelné částky

1 odpověď

Dobrý den,
mám několik exekucí na plat. Vydělávám si cca 30.000 Kč měsíčně, po sražení exekucí mi zbývá 13.800 Kč.
Chtěl bych se zeptat zda-li si mohu do nezabavitelné částky započítat dítě mé manželky, které má ve výhradní péči, ale není moje ani ho nemám osvojené.
Děkuji předem za odpověď

Zdravím Vás, nikoli, do nezabavitelné částky se mohou započítávat jen děti Vaše vlastní s nimiž sdílíte společnou domácnost,