Oddlužení a těhotenství, otěhotnění, mateřská dovolená, rodičovská dovolená

1 odpověď

Dobrý den, zvažuji oddlužení, podmínky splňuji. Dluh mám cca 700.000 Kč a plat 16.000 Kč čistého. Pokud soud oddlužení povolí, budu splácet 5 let.
Jak se řeší situace, pokud bych v tomto období 5 let šla na mateřskou, např. za 2 roky?
Děkuji

Zdravím Vás, v těchto případech by se prováděli srážky z mateřské či rodičovského příspěvku. Popřípadě by bylo nutné příjmy dlužníka navýšit formou darovací smlouvy nebo smlouvy o důchodu s úředně ověřenými podpisy obou smluvních stran, ale je nutné, aby dárce nebyl ani v exekuci ani v insolvenci a aby měl dostatečné příjmy na to, aby dárce mohl dar řádně plnit,