Insolvenční správce neposílá celé výživné, alimenty - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám soudem určené výživné, které mi má posílat insolvenční správce. Manžel je zaměstnaný a výživné mu strhávají z životního mimima. Tedy já si to myslela, ale on mi řekl, že jim ho posílá tak já nevím jak to tedy je.
Insolvenční kancelář se mnou nekomunikuje a manžel tvrdí, že s ním taky ne.
S manželem mám problém, je těžké se s ním na něčem domluvit, na čemkoliv, protože odmítá komunikovat.
Dceru vlastně půl roku (01/2017-07/2017) neviděl a mě ignoruje. Nevím co s tím vším.
Nevím jestli dostanu výživné.
Červen 2017 jsem dostala 738 Kč. Mám dostávat 3000 Kč. Na začátku července 2017 mi přišlo 1500 a nějaké drobné.
Jde s tím vším něco dělat, když je manžel takový ignorant.
Děkuji.

Zdravím Vás, dluh na výživném uplatněte u soudu jako dluh po úpadku, soud dlužníka vyzve k vyjádření a k úhradě dluhu, a pokud nebude náprava, bude nařízeno jednání o zrušení oddlužení Vašeho manžela. Mám za to, že nic jiného dělat nemůžete, nebo můžete ještě čekat, ale pokud výživné potřebujete, tak bych soudu zaslala vyčíslení dlužného výživného spolu s výpisy z účtu, z nichž bude zřejmé v jaké výši a kdy je Vám výživné zasíláno.