Fikce doručení, doručování exekučního titulu na ohlašovnu MěÚ ("bezdomovecký trvalý pobyt")

1 odpověď

Dobrý den.
Po rozvodu manželství jsem přišel i o trvalý pobyt, byl jsem tedy nahlášen na ohlašovnu Městského úřadu. Více či méně pravidelně si zde vyzvedávám mě určenou poštu. Přesto je proti mě vedena exekuce, dle soudu došlo k doručení exekučního titulu fikcí.
Jak jsem již uvedl, poštu se snažím vyzvedávat 1x za týden, max. 1 za čtrnáct dnů, přece jen ne vždy mi vyhovují úřední hodiny na MěÚ a již vůbec není stoprocentně jisté, zda je zde uložena všechna pošta, teoreticky se nějaká korespondence může i ztratit.
Zajímá mě proto, zda je v tomto případě doručení fikcí v pořádku. Opravdu nemohu chodit na úřad dvakrát týdně a již vůbec nemůžu sledovat vývěsku či úřední desku soudu, kde měla být informace o neúspěšném doručení.
Prosím tímto o radu, děkuji.

Zdravím Vás, ano doručení fikcí na adresu trvalého pobytu poté co si adresát jemu určenou zásilku v úložní době nevyzvedne je zcela v pořádku a exekuční titul Vám byl řádně doručen, a to i tehdy pokud jste se s jeho obsahem fakticky neseznámil.