Zabavení náborového příspěvku insolvenčním správcem a výpověď z práce

3 odpovědi

Dobrý den,
nastoupila jsem do nové práce, dostala 20.000 Kč (2×po 10.000 Kč) jako nástup do zaměstnání a upsala jsem se na 2 roky. Vše se zdanilo.
Teď po 8 měsících jsem dala výpověď. Zaměstnavatel chce po mě celých 20.000 Kč, které spolkla insolvence.
Insolvenční správce se od věci distancoval.
Dali mi splátkový kalendář po 6500 Kč/měs.
To nezvládnu, když mám 9000 Kč/měs. A bydlení mám za 8500 Kč. Nevím co mám dělat. Děkuji.

Zdravím Vás, zde je nutné zkusit požádat o pomoc rodinné příslušníky, neboť tohle sama skutečně zvládnout nemůžete a v případě, že dluh neuhradíte Vám hrozí i zrušení oddlužení. Proto bych vše řekla doma a doma to i řešila,

Nemam nikoho maminka mi zemrela ted v cervnu. A jsem sama a to hodne daleko...z duvodu ochrany svedku

Zdravím Vás, mám za to, že k tomu všemu by soud přihlédl, jen je nutné situaci začít řešit včas. Mám za to, že řešit oddlužení u dlužníka, který je v takto těžké situace (zde je nutné svá tvrzení prokázat) a navíc za situace, kdy má dlužník dědit a příjmy z dědictví jsou dle ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) mimořádnými příjmy, ze kterých by měli být uspokojeni věřitelé dlužníka by nebylo rozumné. Je možné, že soud Vám ke splacení dluhu poskytne delší lhůtu, ale já nejsem soudce a Váš případ konkrétně neznám, tedy nevím jak jste na tom s plněním splátkového kalendáře nyní a jak v předchozích průběžných zprávách. I k tomu totiž soudy přihlížejí.