Trvalé bydliště přítele, přítelkyně v exekuci a hrozba zabavení věcí v bytě, domě, nemovitosti nedlužícího z partnerů

1 odpověď

Dobrý den,
mám prosím dotaz ohledně převedení trvalého bydliště. Mám přítele, který má momentálně exekuci na bankovní účet, splácí dluhy ze svého "mládí" a na místě trvalého bydliště nebydlí - majitel nemovitosti ho nemůže odhlásit, jelikož nemá žádnou smlouvu (chtěli jsme ho přehlásit na MÚ).
Pokud bychom převedli jeho trvalé bydliště na moji adresu, jak já se můžu chránit před případnou exekucí?
Lze nějak právně ošetřit, že zde "pouze" bydlí a vše je jinak mé?
Děkuji moc.

Zdravím Vás, být Vaším přítelem měla bych raději bydliště na městském úřadě, a to právě proto, abych ochránila majetek přítelkyně.
Věc lze ošetřit nájemní smlouvou, kde bude uvedeno, že zařízení (a to včetně jmenovitého seznamu je Vaše), ale z praxe vím, že exekutoři i když jsou pochybnosti tak věc zabaví a je poté na vlastníkovi zabavených věcí, aby se bránil, což je složité, zejména časově.