Zrušení insolvence dlužníkem - jak vymazat zápis v obchodním rejstříku ČR?

1 odpověď

Dobrý den,
manžel (podnikatel) podal návrh na insolvenční řízení sám na sebe, pak tento návrh zrušil. Prý dluhy raději doplatí jinak. Žádali jsme pak insolvenční rejstřík o vymazání zápisu v rejstříku, to bylo vymazáno. Ale zároveň tato informace byla zapsána do obchodního rejstříku, kde je manžel zapsán jako jednatel firmy. Zde tato informace je stále, vymazána nebyla. Vše je to již z roku 2016 takže je to min. rok co by nikde neměl být záznam. Jakým způsobem se tato informace dá vymazat z obchodního rejstříku, abysme příp. mohli firmu prodat?
Děkuji

Zdravím Vás, musíte požadat krajský soud, k němuž Váš manžel podal insolvenční návrh o výmaz z insolvenčního rejstříku dle ust. § 425 IZ, nicméně je možné, že zde bude tento záznam i po dobu 5 let od právní moci usnesení o zastavení insolvenčního řízení. Bohužel neuvádíte, zda byl insolvenční návrh odmítnut nebo bylo insolvenční řízení zastaveno pro zpětvezetí insolvenčního návrhu, což má rovněž vliv i na dobu, po kterou jsou dlužníci uvedeni v insolvenčním rejstříku. V každém případě však o výmaz z insolvenčního rejstříku požádejte.