Exekuce na auto, automobil zanedbatelné hodnoty

1 odpověď

Dobrý den,
06/2017 mám exekuci od Proficredit. Exekutor mi zablokoval bankovní účet a dnes (21.06.2017) jsem dostal vyrozumění o soupisu movitých věcí na auto.
Četl jsem článek, kde víceprezident exekutorské komory tvrdí, že k zabavení auta dochází teprve tehdy, pokud není možné získat peníze jiným způsobem. V mém případě lze srážkami ze mzdy. Navíc hodnota auta r. v. 2002 je cca 30.000 Kč, kdežto dluh včetně příslušenství a poplatků je cca 230.000 Kč.
Lze se proti tomuto rozhodnutí odvolat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, osobně bych se neodvolávala, ale podala bych návrh na zastavení exekuce viz předchozí odpověď, Obecně vzato, exekutor může dle zákona provádět exekuci i vícero způsoby provedení exekuce současně. To říká zákon, stanovisko víceprezidenta EK ČR je pouze doporučení, takže pro exekutory není závazné.