Chybné vyúčtování insolvence insolvenčním správcem - lhůta na reklamaci vyúčtování IS

1 odpověď

Dobrý den,
po ukončení insolvence mi nesouhlasí celková částka vyúčtovaná insolvenční správkyní soudu.
Od začátku insolvence si vedu podrobné vyúčtování, insolvenční správkyně má chyby i ve svém vyúčtování vedené v insolvenčním rejstříku. Rozdíl je 3114 Kč.
Mám se obrátit na insolvenční správkyni nebo přímo na soud o přepočítání? Lhůta na reklamaci vyúčtování insolvenčního správce je kolik dnů, týdnů, měsíců nebo let? Děkuji.

Zdravím Vás, lhůta na reklamaci vyúčtování u insolvenčního správce není, přesto je však nutné správce na tyto skutečnosti upozornit co nejdříve. Jen dodávám, že insolvenční správci to mají většinou v pořádku, neboť výše srážek z příjmu dlužníka je závislá na výši příjmu dlužníka a odměna insolvenčního správce činí 1.089,- Kč měsíčně, včetně DPH, je-li správce plátcem této daně.