Zažádání o hypotéku po insolvenci - za jak dlouho po ukončení insolvence, oddlužení, bankrotu?

1 odpověď

Dobrý den,
12/2013 jsem vyhlásil osobní bankrot, který mi byl schválen.
06/2014 - řízení do úpadku - právní moc
02/2015 - řízení po úpadku - konečný/závěrečný referát.
Snad je to srozumitelné, mohl bych případně zaslat své údaje k vyhledání informací na justici. Pouze mne zajímá, kdy je možné si po insolvenci zažádat o hypotéku? Je to pro mě momentálně aktuální a při vyhlášení bankrotu mi bylo řečeno, že po dobu 5ti let si nebudu moct vzít půjčku. Od jakého data se to tedy počítá? Děkuji mockrát za odpověď,

Zdravím Vás, o hypotéku si budete moci požádat až po uplynutí 5 let ode dne právní moci usnesení o splnění oddlužení. Dříve Vám banka hypotéku skutečně neposkytne, neboť jste po dobu 5 let od právní moci uveden v insolvenčním rejstříku. Proto bude nutné po 5 letech od právní moci požádat krajský soud, u kterého byla insolvence vedena o výmaz z insolvenčního rejstříku a poté si můžete zkusit požádat o hypotéku.