Rozvrhové jednání po exekuci u Nejvyššího soudu ČR a insolvence, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Po exekuci si povinný podal dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky, po půl roce mu bylo dovolání zamítnuto. Po dalším půl roce stanovil exekutorský úřad datum rozvrhového jednání. Mezitím podal povinný návrh na insolvenci a oddlužení.
Moje otázka zní: Je možné, aby po vydražení, zaplacení, zápisu do katastru a zamítnutí dovolání k Nejvyššímu soudu mohl povinný zmařit rozvrh insolvencí?

Zdravím Vás, povinný má nárok podat insolvenční návrhu kdykoli. V těchto případech však soudní exekutoři k soudům podávají návrh na vydání předběžného opatření a soudy jim vyhovují. Je však nutné, aby oprávněný (věřitel povinného) řádně a včas podal přihlášku pohledávky do insolvence.