Vyúčtování nákladů insolvenčního správce, správkyně

1 odpověď

Dobrý den,
budeme posílat k soudu žádost o ukončení insolvence, splaceno je 34%. Insolvenční správkyně po nás chce doplatit 6500 Kč, jako dluh insolvenční správkyně. Její odměna byla 1.275 Kč do 02/2014, poté se odměna navýšila na 1425 Kč, byla placena do 05/2017.
Strhávané částky byly vždy ve výši, aby pokryly jak dluhy i odměnu správkyně. Insolvenční správkyně poslala tuto částku emailem, nedostali jsme zatím žádné vyúčtování, kde by dluh mohl vzniknout.
Nikde jsem se nedočetla, že musím po insolvenci ještě něco správkyni doplácet. Můžu sama zjistit, kde dluh vznikl?
Prosím odpověď poslat na email.
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud je dluh na odměně insolvenčního správce je nutné jej vždy uhradit, abyste mohla být osvobozena od placení pohledávek nepřihlášených do insolvenčního řízení. O dluhu na odměně insolvenčního správce se lze dozvědět i ze zpráv o průběhu oddlužení, které insolvenční správce soudu zasílal každých 6 měsíců.