Dluh před manželstvím, exekuce nové manželství - jak vynechat manžela z exekuce?

1 odpověď

Dobrý den, udělala jsem chybu a v květnu 2017 jsem se vdala. Bohužel jsem muži zatajila, že splácím exekuci.
Jsem na rodičovské dovolené. Exekuci platím dle splátkového kalendáře, ale mám neuvěřitelný strach, že bude muži zastaven bankovní účet nebo bude mít srážku ze mzdy.
Jak se má bránit? Je rozumné hned požádat o rozvod?
Nebo mám nastoupit do práce ať je exekuce srthávána z mého platu?
Děkuji moc.

Zdravím Vás, toto Vaše pochybení je skutečně fatální, a zde by bylo nejlepší celou exekuci buď s pomocí rodiny uhradit nebo řádně dodržovat splátkový kalendář a modlit se. Neboť při sňatcích od 1.1.2014 odpovídá i Vás manžel za Vaše dluhy před manželstvím, které po něm exekutor může vymáhat. Rozhodně to manželovi řekněte sama co nejdříve, je vždy lepší když se to dozví od Vás než například v zaměstnání po případném doručení exekučního příkazu na jeho mzdu. Jen dodávám, že je-li exekutor "slušný" tak pokud splátkový kalendář dodržujete a platby v dohodnuté výši hradíte řádně a včas neměl by exekutor přikročit k exekuci. Nicméně se manželovi svěřte a vše mu řekněte.