Začátek, zahájení podnikání v době exekuce - je to problém?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat, jsem tedy momentálně zaměstnanec, ale chci začít podnikat. Majetek žádný nemám, rodinu také ne, nebude žádný problém si založit živnost a každý měsíc zasílat určitou částku na účet exekutora?
Může exekutor nějakým způsobem ovlivnit odměnu z podnikatelské činnosti?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud byste podnikal, tak i příjem z podnikání podléhá exekučním srážkám ze mzdy či jiného Vašeho příjmu. Navíc když si jako podnikatel založíte účet, čekejte jeho blokaci, I z těchto důvodů bych nejdříve uhradila exekuci a až poté bych uvažovala o podnikání, nehledě na to, že jako podnikatel musíte hradit povinné odvody daně a mít minimálně účetní či daňového poradce, pokud se v této oblasti nepohybujete sám.