Insolvence, bankrot v manželství a zúžení SJM - má vliv na oddlužení, insolvenci, bankrot?

1 odpověď

Dobrý den,
zadlužil jsem se nevýhodnými půjčkami, kterými jsem řešil svou akutní finanční situaci. Mám odteď velmi dobrý plat, ale věřitele to nezajímá a vyhrožují exekucemi.
Jsem v manželství, čerstvé jsem získal velmi dobře placenou práci, ale blížící se katastrofu to už nezvrátí. Navíc úroky za půjčku 36.000 Kč ve výši 20.000 Kč měsíčně, to chci samozřejmě zastavit a vím, že insolvence to umí.
Když nyní požádáme s manželkou o rozdělené společné jmění manželů SJM, při osobním bankrotu bude ona vyřazena?
Existuje cesta, jak jí z toho vynechat?
S pozdravem.

Zdravím Vás, pokud chcete ochránit majetek v SJM, je nutné, abyste insolvenční návrh podal sám za sebe, neboť kdybyste podali společný insolvenční návrh manželů, tak jsho součástí je rovněž i prohlášení manželů, že se všechen společný majetek pro účely oddlužení zpeněžením majetkové podstaty považuje za majetek v SJM,