Zaplacení exekuce za jiného - lze to? (zaplacení alimentů, výživného prarodičem - dědeček, babička)

1 odpověď

Dobrý den,
otci dcery byly vyměřeny exekuční srážky ze mzdy na dlužné a běžné výživné. Otec nyní nepracuje a je nedohledatelný. Nyní se rozhodl jeden z prarodičů, že by dlužné výživné uhradil.
Je nějaká možnost, jak toto provést?
Děkuji.

Zdravím Vás, ano exekuci může uhradit kdokoli, kdo zašle celkovou dlužnou částku na účet exekutora. Předtím než tak prarodiče dítěte učiní, je vhodné požádat exekutora o vyčíslení celkové vymáhané částky například k poslednímu dni v měsíci, nebo k 15.6.2017, a to proto, abyste stihli tuto částku včas exekutorovi uhradit a neriskovali tak pokračování exekuce.