Exekuce a firemní bankovní účet pro podnikání - hrozí obstavení firemního účtu?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat, začal jsem podnikat a je na mě vedeno exekuční řízení. Ale musím si zřídit účet má nárok exekutor i tento účet zastavit? A další dotaz zda si mohu registrovat účet u finančního úřadu, který bude veden na dceru.
Moc děkuji

Zdravím Vás, ano i podnikatelský účet jakožto účet povinného může exekutor zablokovat. Účet u správce daně na jméno dcery bych si nezřizovala, pokud by se na to přišlo hrozily by Vám problémy, a to i s ohledem na nařízenou exekuci. Pokud byste splňoval zákonné podmínky pro povolení oddlužení (mnohost věřitelů, schopnost uhradit alespoň 30% pohledávek nezajištěných věřitelů) můžete podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Takže Váš problém lze řešit legálně i bez obcházení zákona. Podáním insolvenčního návrhu již exekutor nemůže blokovat Vaše účty.