Odblokování účtu exekutorem při schválené insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu - kolik dní, týdnů, měsíců to trvá?

1 odpověď

Dobrý den,
v listopadu 2016 mi byla schválena insolvence pomocí splátkového kalendáře. Předtím sem měl zablokovaný účet kvůli exekuci.
V březnu 2017 jsem kontaktoval exekutora ohledně odblokování daného účtu. Od té doby se pořád nic neděje. Jak dlouho trvá odblokování?
Jde mi o to, že finanční prostředky bych použil na mimořádnou splátku a účet následně zrušil. Do dnešního dne mi tam jsou strhávány poplatky a já se obávám, že z finančních prostředků nic nezbyde. Děkuji za Vaši odpověď

Zdravím Vás, exekutora zkuste o odblokování účtu opětovně požádat. Problém však je v tom. že insolvencí se exekuce pouze přerušuje, ale pokračuje se v ní. Tedy nejedná se o zastavenou exekuce, a tudíž exekutor nemusí Vaší žádosti o odblokování účtu vyhovět a s ohledem na skutečnost, že exekuce je "živá", tedy není zastavená, může nechat účet zablokovaný. Věřte, že i v době insolvenčního řízení může exekutor provádět různé úkony, jen Vy o nich nevíte, neboť Vám není nic exekučně strháváno.