Exekuce a zasílání platu, mzdy na cizí účet - hrozí obstavení účtu exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den.
můj otec se znovu oženil, jeho žena nyní řeší nějaké soudní spory se sousedy. Soud prohrála a podala odvolání k Nejvyššímu soudu ČR. Na její účet, i na účet mého otce byla uložena exekuce, jeho ženě strhávají z důchodu cca 2.200 Kč kvůli této exekuci. Jelikož můj otec má zamrazený účet, poprosil mě, zda bych si nechala posílat jeho výplatu na svůj účet.
Chci se zeptat, zda by mě čekal nějaký postih či komplikace, případně zda by řešil exekutor, kde chodí otcova výplata, přesto že je exekuce uvalena na jeho ženu.
Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji pěkný den.

Zdravím Vás, osobně bych to nedělala, a to z několika důvodů, jednak se jedná o zkrácení věřitele a o obcházení zákona. Navíc se celá věc dá řešit legálně, a to tak, že se Váš otec v práci dohodne na výplatě mzdy v hotovosti nebo složenkou.
Navíc pokud by exekutor zjistil účet na který je zasílána mzda povinného, mohl by zablokovat i tento účet, tedy účet Váš, což je další důvod proč k tomu, aby byla mzda Vašeho otce zasílána na Váš účet souhlasit.