Dluh před manželstvím a exekuce na novou manželku, manžela - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem vdaná od května 2014.
Nyní čekáme na rozvodové stání. S nyní ještě manželem jsme v kontaktu. Nikdy u mě neměl trvalé bydliště.
Dnes mi přišla exekuce s jeho jménem na částku 30.000 Kč Která mu vznikla 2011. Kdy jsme se ještě neznali.
Manžel pracuje. Proč mu exekuce nepřišla na plat? A chtěj jí po mě? Já pracuji a žiji s dvěma syny Tolik peněz nemám.
Co když mi zablokují můj bankovní účet nebo přijdou do bytu? Mám nový nábytek s fakturami na mé jméno. Dále vím že manžel ihned psal o moznost splátek a napsal jim i adresu do zaměstná í Jsem zoufalá a děkuji za eadu

Zdravím Vás, pokud se jedná o exekuci před manželstvím, tak neprodleně podejte návrh na zastavení exekučního postihu manželky povinného dle ust. § 55 exekučního zákona (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu uveďte, že máte za to, že Váš exekuční postih je neoprávněný, neboť je exekučně vymáhán dluh, který vznikl před uzavřením manželství, a tedy se jedná o výlučný dluh Vašeho manžela. Tuto skutečnost je však nutné doložit úředně ověřenou kopií oddacího listu. Jak uvádíte, veškeré faktury jsou na Vaše jméno, což je skvělé, proto si z těchto faktur pořiďte jejich úředně ověřené kopie, které v případě návštěvy exekutora předložíte a tímto způsobem ochráníte Váš majetek.