Zrušení darovací smlouvy v insolvenci - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den.
Matka je od roku 2015 v insolvenci a já ji podepsala darovací smlouvu na částku 3700 Kč. Nyní jsem podruhé těhotná a vedená na ÚP. Pobírám 4000, - Kč a příspěvek na bydlení. Na mateřské budu 4 roky.
Chci zažádat o zrušení darovací smlouvy. IS o tom ví. Již teď je naspořeno víc jak 40%. Prodej nemovitosti. A jak dál. Soudu jen oznámit, že jsme se dohodly o zrušení, nebo soud požádat o zrušení. A jak to sepsat. Předem děkuji za odpověď

Zdravím Vás, jelikož darovací smlouvu neuzavíráte se soudem, ale s dlužníkem, tak stačí když se s dlužníkem dohodnete na ukončení darovací smlouvy k určitému dni, tuto listinu opatříte svými úředně ověřenými podpisy a zašlete ji na soud.