Žádost o vyjmutí exekučně zabavené věci - do kolika dnů musí exekutor vyřídit žádost?

1 odpověď

Dobrý den,
švagrovi exekutor zabavil a odvezl motocykl, který patří mému manželovi.
I když při návštěvě exekutora švagr upozorňoval, že motocykl není jeho, tak exekutor mu řekl, že to není důvěryhodné. Motocykl někam odvezl.
Manžel podal žádost o vyjmutí motocykl z exekučního řízení ještě týž den, kdy proběhlo zabavení motocyklu.
Dnes (11.04.2017) uběhlo 15 dní od doručení písemné žádosti o vyjmutí a zatím žádná informace nepřišla.
Chtěli jsme se zeptat, když exekutor uzná vyškrtnutí motocyklu z řízení, zaslali jsme mu veškeré doklady, technický průkaz, kupní smlouvu, vše s manželovým jménem, za jak dlouho nebo jakým způsobem dojde k vrácení zabavené věci?
Moc děkuji.

Zdravím Vás, 15-ti denní lhůta počíná běžet ode dne doručení návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu, takže rozhoduje den, kdy byl tento návrh exekutorovi doručen. V každém případě budete informováni exekutorem jak byl Váš návrh posouzen. Jen doufám, že jste exekutorovi zasílali pouze úředně ověřené kopie výše uvedených dokladů a nikoli jejich originály. Dále uvádím, že připadne-li poslední den lhůty na den pracovního klidu (víkend nebo svátek), tak lhůta končí nejblíže následující pracovní den, což by mohlo být v době velikonočních svátků aktuální.